Ndryshimi mes inspektimeve të "25 Prill"

No change in size ,  6 vjet më parë
 
* [[1214]] - [[Louis IX (Franca)|Louis IX]], mbret i [[Franca|Francës]] (vdiq më [[1270]])
* [[1284]] - [[Edward II (Anglia)|Edward II]], mbret i [[Anglia|Anglisë]] (vdiq më [[1327]])
* [[15191559]] - [[Oliver Cromwell]], udhëheqës i revolutionit anglez, perandor (vdiq më [[1658]])
* [[1927]] - [[Albert Uderzo]], barazor francez
* [[1940]] - [[Al Pacino]], aktor dhe producent amerikan