Ndryshimi mes inspektimeve të "Xheladin Rumiu"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Skeda Rumi_has_been_described_as_one_of_the_most_popular_best_selling_poets_worldwide..png u largua pasi që është shlyer nga Commons prej INeverCry)
v
[[Skeda:Ad-Din_RumiMolana.jpegjpg|thumb|right|300px|Rumi]]
 
[[Skeda:Ad-Din_Rumi.jpeg|thumb|right|300px|Rumi]]
'''Xhalal ad-Dīn Muhamed Balkhī''', i njohur dhe si '''Xhalal ad-Dīn Muhamed Rumi''', gjithashtu i njohur dhe me emrin '''Mevlana''' ka lindur më [[30 shtator]] [[1207]] dhe vdiq më [[17 dhjetor]] [[1273]], ka qenë poet, mistik, jurist dhe teolog persian.
 
1.368

edits