Dallime mes rishikimeve të "16 Maj"

62 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 144 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2574 (translate me))
* [[1926]] - [[Mehmed i VI]], sulltan osman
* [[1953]] - [[Jean Baptiste Reinhardt]], jazz muzikant belg
* [[1978]] - [[Rexhep Elmazi]], patriot dhe shkrimtar shqiptar
 
== Festa dhe përvjetore ==