Ndryshimi mes inspektimeve të "Dinastia Qing"

v
U zëvendësua China_Qing_Dynasty_Flag_1889.svg me Flag_of_the_Qing_dynasty_(1889-1912).svg
v (Bot: Migrating 86 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8733 (translate me))
v (U zëvendësua China_Qing_Dynasty_Flag_1889.svg me Flag_of_the_Qing_dynasty_(1889-1912).svg)
[[Skeda:China Qing Dynasty Flag Flag_of_the_Qing_dynasty_(1889-1912).svg|parapamje|250px|Flamuri i Dinastisë Qing dhe i Kinës]]
'''Dinastia Qing''' (1644-1911) pati gjithsej 12 perëndorë, nga Nurhaçi deri tek perandori i fundit Puyi. Po të numërohen vitet duke filluar nga koha e hyrjes së saj këtej Murit të Madh, dinastia Qing pati 10 perandorë dhe zgjati 268 vjet.