Dallime mes rishikimeve të "Kalsoyarfjørður"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(.)
 
vNo edit summary
 
[[File:Kalsoyarfjordur, Faroe Islands.jpg|thumb|250px|Kalsoyarfjørður dhe ishujt [[Kalsoy]] (majtas) dhe [[Kunoy]] (djathtas).]]
 
'''Kalsoyarfjørður''' ({{IPA|ˈkalsjaɹˌfjøːɹʊɹ}}), ose '''Kalsøfjord''' në gjuhën [[Gjuha daneze|daneze]], është një ngushticë e [[Ishujt FeroeFaroe|Ishujve FeroeFaroe]] e cila ndodhet mes ishujve [[Kalsoy]] në perëndim dhe [[Kunoy]] në lindje.
 
 
[[Kategoria:Gjeografia e ishujve FeroeFaroe]]