Ndryshimi mes inspektimeve të "Trekëndëshi"

14 bytes removed ,  6 vjet më parë
(U kthye versioni 1469570 i bërë nga 82.114.71.90 (diskutimet))
 
[[Skeda:Triangle.Centroid.svg|thumb|right|Qendra e rëndimit]]
Medianë ose vijë e rëndimit është drejtëza e cila kalon nëpër kulmin e trekëndëshit dhe mesin e brinjës përballë tij, vërtetohet se të gjitha medianat priten në një pikë e cila paraqet qendrën e rëndimit të trekëndëshit.fuck u mediana
 
== Shih edhe ==
Anonymous user