Dallime mes rishikimeve të "Rahovica (Preshevë)"

Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Rahovica gjendet më pak se 1 km larg qytetit të Preshevës.
Në perëndim të fshatit gjendet dhe Penda e Rahovicës, e cila nga banorët e kësaj ane në stinen e verës përdoret si vend relaksues për not, peshkim, grillim etj.
Penda ka të rregulluar sistemin e ujitjes,që shërben për ujitjen e tokave fshatit .
 
== Demografia ==
7

edits