Ndryshimi mes inspektimeve të "FC Kevitan"

17 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''FC Kevitan''' është një klub [[Futbolli|futbollistik]] [[Shqipëria|shqiptar]] me seli në [[Tirana|Tiranë]], [[Shqipëria|Shqipëri]]. Klubi u themelua më 12 Gusht 2014 dhe momentalisht konkuron në [[Kategoria e Tretë|Kategoria e Tretë]], niveli i katërt i futbollit shqiptar <ref>{{cite news|title=Themelohet FC Kevitan|url=http://supersport.al/artikull.php?id=28383|accessdate=8 Janar 2015|work=Super Sport Albania|date=25 Tetor 2014}}</ref>. Në ndeshjen e parë të tyre si skuadër, Kevitan mposhti me rezultatin 6–0 [[FC Eagles]] <ref>{{cite news|title=Kevitan nis me goleadë aventurën në Kategorinë e Tretë|url=http://supersport.al/artikull.php?id=29111|accessdate=8 Janar 2015|work=Super Sport Albania|date=21 Nëntor 2014}}</ref>.
 
== Historia ==
 
Në ndeshjen e parë të tyre si skuadër, Kevitan mposhti me rezultatin 6–0 [[FC Eagles]] <ref>{{cite news|title=Kevitan nis me goleadë aventurën në Kategorinë e Tretë|url=http://supersport.al/artikull.php?id=29111|accessdate=8 Janar 2015|work=Super Sport Albania|date=21 Nëntor 2014}}</ref>.
 
== Trajnerët ==