Dallime mes rishikimeve të "Nënë Tereza"

5 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
}}
 
== '''Anjezë Gonxhe Bojaxhiu'''<ref>[http://www.britannica.com/EBchecked/topic/587877/Blessed-Mother-Teresa "Blessed Mother Teresa" (2007)] Encyclopædia Britannica. 4 Korrik 2010.</ref> e njohur si '''Nënë Tereza''' lindi në [[Shkup]] më [[26 gusht]] të vitit [[1910]] dhe vdiq më 5 [[shtator]] [[1997]] në [[Kalkuta]], ([[India|Indi]]), ishte humaniste e njohur shqiptare<ref>Spink, Kathryn (1997). Mother Teresa: A Complete Authorized Biography. New York. HarperCollins, pp.16.</ref>, fituese e [[Çmimi Nobel për Paqë|çmimit Nobel për Paqen]],kurse më 19 tetor të vitit 2003 u shpall e bekuar nga Vatikani. ==
 
== Biografia ==