Dallime mes rishikimeve të "Jul Çezari"

17 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.59.181 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ruy Pugliesi.)
No edit summary
[[Skeda:Caesar-Altes-Museum-Berlin.jpg|thumb|533x533px]]
Çezari në veprat e tij përshkruan tërthorazi pjesë të [[Iliri]]së në të cilën ishin zhvilluar edhe disa ngjarje. Mirëpo ai nuk hynë më thellë në përshkrimet e tija. Në veprat e tij vërejmë përshkrime gjeografike të Ilirisë.
By : Aldi Haxhikadrija
 
== Tituj të veprave ==
: [[Literaturë]]
== Burim i të dhënave ==
* Ilirët dhe Iliria te autorët antikë ISBN 99927-1-639-8
 
 
{{AutorAntik}}
 
[[Kategoria:Perandorë romakë]]
[[Kategoria:Biografi]]
By : Aldi Haxhikadrija
 
{{Link FA|bg}}
{{Link FA|ro}}
{{Link FA|vi}}
Anonymous user