Ndryshimi mes inspektimeve të "1952"

54 bytes added ,  6 vjet më parë
 
== [[:Kategoria:Lindje 1952|Lindje]] ==
* [[1 Janar]] - [[Ibrahim Tatlises]], këngëtar dhe aktor turk
* [[16 Prill]] - [[Billy West]], dublues amerikan
* [[18 Maj]] - [[Ryuzaburo Otomo]], dublues japonez
* [[18 Gusht]] - [[Kastriot Islami]], politikan shqiptarë
* [[25 Shtator]] - [[Christopher Reeve]], aktor amerikan dhe aktivist i paralizës (v.[[2004]])
* [[16 Shtator]] - [[Mickey Rourke]], aktor amerikan
* [[25 Tetor]] - [[Nazmije Hoxha]], këngëtare muzikës popullore (v.[[2007]])
* [[27 Tetor]] - [[Roberto Benigni]], aktor dhe regjisor italian
 
* [[25 Shtator]] - [[Christopher Reeve]], aktor amerikan
 
* [[1 Janar]] - [[Ibrahim Tatlises]], këngëtar dhe aktor turk
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
Anonymous user