Ndryshimi mes inspektimeve të "Hiperbola"

45 bytes removed ,  6 vjet më parë
Reverted 1 edit by 46.99.11.84 (talk). (TW)
(Reverted 1 edit by 46.99.11.84 (talk). (TW))
"Ndërsa për Skënderbeun thuhet në mënyre hiperbolike se e rrëmbeu shpatën sikur te jete ''e lehte si pende'', e ngjeshi në brez dhe shkoi kaluar në fortese.
 
Pjesët e pjerrëta përbejnë hiperbolën. Ajo na cmend me genjeshtrat zbukuruese te saj
 
Hiperbola është ajo figure letrare e cila një send ose një dukuri e jep tepër te zmadhuar, me qellim për te bere një efekt te madh te lexuesi. P.sh. Sa e gjate është jeta e--[[Speciale:Kontributet/217.73.129.65|217.73.129.65]] 5 mars 2014 19:35 (CET)