Ndryshimi mes inspektimeve të "Amadeo Avogadro"

180 bytes added ,  6 vjet më parë
+img
v (Reverted to revision 1317583 by Addbot on 2013-04-03T12:09:19Z)
(+img)
 
'''Lorenzo Romano Amedeo Carlo Avogadro''', Conte de Auaregna e Ceretto u lind më [[9 Gusht|9 gusht]] të vitit [[1776]] në [[Torino]], [[Italia|Itali]] dhe ndrroi jetë më [[9 Korrik|9 korrik]] të vitit [[1856]] në Torino, ishte kimist dhe fizicient [[italian]].
[[File:Avogadro - Mémoire sur les chaleurs spécifiques des corps solides et liquides, 1833 - 6060053 TOAS005003 00003.tif|thumb|''Mémoire sur les chaleurs spécifiques''|left]]
 
[[Kategoria:Kimistë italianë]]