Dallime mes rishikimeve të "Komedia Hyjnore"

179 bytes added ,  6 vjet më parë
+img
(ndryshova ditet ne te cilet Dante beri udhetimin: ishin 7 dite, jo 3 dite.)
(+img)
[[File:Alighieri - Divina Commedia, Nel mille quatro cento septe et due nel quarto mese adi cinque et sei - 2384293 id00022000 Scan00006.jpg|thumb|''Comencia la Comedia'', 1472]]
''Komedia Hyjnore'' është vepër e poetit, shkrimtarit dhe politikanit italian [[Dante Aligieri]].