Ndryshimi mes inspektimeve të "Jimmy Wales"

No change in size ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 1481318 i bërë nga 77.234.43.185 (diskutimet))
'''Jimmy Donal "Jimbo" Wales''' (është lindur më [[7 gusht]] [[1966]] në Huntsville, [[Alabama]]) është themelues dhe president i fondacionit Wikimedia një organizatë jofitimprurëse e cila përkujdeset për Wikipedinë dhe disa projekte tjera.
 
Wales gjithashtu është themelues i WikiaWikit, e cila juridikisht nuk është e lidhur me Wikimedinë, në kuadër të secilës është themeluar projekti Wikicities.
== Lidhje të jashtme ==