Dallime mes rishikimeve të "Stebleva"

No change in size ,  7 vjet më parë
tekst
(korrigjim)
(tekst)
Steblevasit kanë pasur dyqane
* Në [[Elbasan]] : Kormakajt, Gjinajt, Lamajt, Amdiajt, etj.
* Në [[KavajeKavaja]] : Murat Lama nga Stebleva ka qenë më i miri për prodhimin e byreqeve dhe ka këngën "O usta Murat" që këndohet edhe sot.
* Në [[Tiranë]] : Kucukajt, Kurtajt, etj.
* Në [[Durrës]] : Dan Agushi, Ibrahim Avda, etj.
Anonymous user