Ndryshimi mes inspektimeve të "Mentor Mazrekaj"

5 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| height = {{height|meters=1.86}}
| position = [[Mesfushori|Mesfushor]]
| currentclub = [[KFFK Partizani|Partizani Tirana]]
| clubnumber = 14
| youthyears1 = 2004–2008 | youthclubs1 = [[KF Prishtina]]
| years1 = 2008–2013 | caps1 = 108 | goals1 = 35 | clubs1 = [[KF Prishtina]]
| years2 = 2013– | caps2 = 45 | goals2 = 6 | clubs2 = [[KFFK Partizani|Partizani Tirana]]
| club-update = 2 Shkurt 2015
| ntupdate =
}}
 
'''Mentor Mazrekaj''' (lindur më [[8 Shkurt]] [[1989]] në [[Prishtina|Prishtinë]]) është një [[Futbolli|futbollistë]] [[Shqiptarë të Kosovës|kosovaro-shqiptar]] i cili luan me klubin shqiptar [[KFFK Partizani|Partizani Tirana]] në [[Kategoria Superiore|Kategorinë Superiore]] si [[Mesfushori|mesfushor]] <ref>[http://partizani.net/partizani/files/forum/viewthread.php?thread_id=83&pid=687#post_687 Mazrekaj stats and news in Albanian]</ref>.
 
== Career ==
===Partizani===
 
Më 31 Korrik 2013, Mazrekaj u huazua për muaj te skuadra e sapongjitur në [[Kategoria Superiore|Kategorinë Superiore]], [[PartizaniFK TiranaPartizani|Partizani]], me një mundësi për të rinovuar edhe për një vit <ref>{{cite news|url=http://www.panorama-sport.com/ballina/zyrtare-mentor-mazrekaj-clirohet-nga-prihtina-dhe-huazohet-gjashte-muaj-te-partizani/|first=|last=|title=Zyrtare, Mazrekaj çlirohet nga Prishtina dhe huazohet për gjashtë muaj tek Partizani|date=31 Korrik 2014|work=Panorama Sport|accessdate=19 Tetor 2014}}</ref><ref>[http://borozani.com/artikulli/edhe-mazrekaj-te-partizani Edhe Mazrekaj te Partizani] Borozani.com, Marrë më 21 Dhjetor 2014</ref> Ai bëri debutimin e tij zyrtar me Partizanin më 31 Gusht 2013 në javën e parë të [[2013–14 Kategoria Superiore|sezonit 2013–14]] kundër [[KS Kastrioti|Kastriotit]] në [[Kruja|Krujë]], ku Partizani fitoi me rezultatin 2–0 <ref>{{cite news|url=http://int.soccerway.com/matches/2013/08/31/albania/super-league/ks-kastrioti-kruje/kf-partizani-tirana/1543889/|first=|last=|title=Kastrioti Krujë vs. Partizani - 31 August 2014|date=31 Gusht 2014|work=Soccerway|accessdate=19 Tetor 2014}}</ref>. Më 13 Dhjetor, Mazrekaj u bë plotësisht lojtar i Partizanit, duke firmosur një kontratë tre vjeçare <ref>[http://www.koha.net/?page=1,18,169096 Mazrekaj nënshkruan për tre vjet me Partizanin] Koha.net, Marrë më 21 Dhjetor 2014</ref>
 
== Referenca ==
== Lidhje të jashtme ==
*[http://int.soccerway.com/players/mentor-mazrekaj/307100/ Profili] te Soccerway
{{Skuadra KFFK Partizani}}
[[Kategoria:Lindje 1989]]
[[Kategoria:Futbollistë]]