Ndryshimi mes inspektimeve të "Zeki Muren"

No change in size ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Skeda Zeki_Müren_-_267.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Fastily)
| titulli = Zeki Muren në vitin 1955
| emri i vërtetë = Zeki Müren
| lindja = 6 Dhjetor 19311933<br/> {{TUR}}, Bursa
| vdekja = 24 Shtator 1996 (64 vjeqar) <br/> {{TUR}}, Izmir
| shkaku i vdekjes = Zemra
 
[[File:Zeki Müren - costumes.jpg|thumb|Kostumet e Zeki Muren-it|266x266px]]
Zeki Muren i lindur më [[6 Dhjetor]] [[19311933]] në [[Bursa]],dhe vdiq më [[24 Shtator]] [[1996]] në [[Izmir]] ishte një këngëtar i shquar turk, kompozitor dhe aktor. Ai ishte një këngëtar shumë i njohur për zërin e tij bindës dhe artikulimin e saktë në të kënduarit në të dy muzikat themelore në ate turke klasike dhe këngë bashkëkohore.
 
== Biografia ==
Anonymous user