Dallime mes rishikimeve të "Magna Carta"

19 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
-Parimet e Kartës së Magnës formojnë të drejtat bazë të njeriut për të gjitha kohët, të luftës nën Konventën e Gjenevës dhe të kohës në paqe tek Deklarata Universale për të drejtat e Njeriut, e përshtatur nga OKB-ja (Organizata e Kombeve të bashkuara) më 10 nvntor 1948, në Asamblenë e Pergjithshme të saj.{{Cn|Këtu nevoitet citim}}
[[en:Magna Carta]]