Dallime mes rishikimeve të "Prepoli"

324 bytes added ,  7 vjet më parë
v (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q797036 (translate me))
== Pak histori ==
 
Qyteti i Prijepoljes ishte ne fillimet e sall qyteze e vogel ne territorin osman.Qyeze e vogel dhe pak e zhvilluar,por me perfundimin e luftes se dyte boterore dhe me forminin e Republikes Federative te Jugosllavise,Projepolje zhivollohet mjaft shume dhe behet qender e qarkut te Zllatiborikt ose pjeses se njohur Sanxhak.
 
== Ekonomia ==
 
Anonymous user