Ndryshimi mes inspektimeve të "Mestikët"

23 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Në Paraguaj 95% e banorëve janë mestik, nëSalvador dhe Honduras 90%, ndërsa në Meksikë, Nikaragua, Panama, Ekvador, Guatemalë, Kolumbi, Kil rreth 60%.
 
==Shih==
[[Mulatët]]
[[Kategoria:Amerikë]]
[[hr:Mestici]]