Ndryshimi mes inspektimeve të "Teatri"

1 byte added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
* Teatër muzike (Opera, Opereta, Teatri muzikor)
* Teatër vallëzimi (Baleti, performansat e vallëzimit)
* Teatër ifiguravei figurave (Teatër kukullash, Teatër objekti)
* Performance (Hepening, Aktionkunst (?)
* Teatër improvizues(ndryshe edhe: "Improteater" ose dhe Teatër sporti)
Anonymous user