Dallime mes rishikimeve të "Iliriku"

826 bytes added ,  6 vjet më parë
Faqe e re: Iliriku ishte provincë dhe prefekturë e periudhës së sundimit romak, pjesa veriore e Ilirisë. U krijua si provincë në fund të shek.I p.e.s. nga shteti romak për të shtypur e...
(Faqe e re: Iliriku ishte provincë dhe prefekturë e periudhës së sundimit romak, pjesa veriore e Ilirisë. U krijua si provincë në fund të shek.I p.e.s. nga shteti romak për të shtypur e...)
(Pa ndryshime)