Ndryshimi mes inspektimeve të "Leku shqiptar"

51 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
| inflacioni_burimi_data = ''[https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2092.html The World Factbook]'', 2009
| nënnjësi_shkalla_1 = 1/100
| nënnjësi_emri_1 = qindarkëqindarka
| shumës = [[Lekë]]
| shumës_nënnjësi_1 = [[qindarka]]
| kartmonedhat_e_përdorua_shpesh =[[500 Lekë|500]], [[1000 Lekë|1000]] dhe [[2000 Lekë|2000 lekë]]
| kartmonedhat_e_përdorua_rrallë = [[5000 Lekë|5000 lekë]]
| simboli = [[Leku shqiptar|Lek]]L
| simboli_nënnjësi_1 = q
}}
1)shih Peza Luftulla: Pse dobësohet leku ynë. Gazeta Republika 23 tetor 2009
 
== Kartëmonedhat në qarkullim(nga 20072012-ta dhe në vazhdim)==
[[Skeda:2000 Dymijë lekë.JPG|thumb|500px]]
*[[200 lekë]]
*[[500 Lekë]]
*[[5000 Lekë]]
 
== Monedhat në qarkullim(nga 20002007 dhe në vazhdim) ==
 
*[[1 lek]]
*[[20 Lekë]]
*[[50 Lekë]]
*[[50 Lekë]] (prodhim i 2003)
*[[100 Lekë]]