Dallime mes rishikimeve të "Kalishti (Strugë)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Fix)
vNo edit summary
{{Infobox MKD fshat|
| foto harta=<nowiki>[</nowiki>[https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1926785_532099393598824_1006221108368663698_n.jpg?oh=ce48e7e4cf151cda0cb009515cf38316&oe=5578F0B1]<nowiki>]</nowiki>
| foto harta=[[Figura:noimage.png|140px]]
| emri= {{PAGENAME}}
| komuna= [[Komuna e Strugës]]
| krahina=
| banor= 1178 (2002)
| posta=6330
| telefoni=
| lartësia=
| gjerësia=
| gjatësia=
| web=http://www.kalishti.ch/
}}
 
'''{{PAGENAME}}''' është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.Ky fshat shtrrihet rreth brigjeve të Liqenit të Ohrit, është një nga fshatrat më turistik në rrethinën e Strugës duke mirëpritur shumë turistë nga shumë vende të ndryshme,Kryesisht është i banuar nga popullsia Shqiptare, flitet rrjedhshëm dhe pastër gjuha Shqipe Standarte.
'''{{PAGENAME}}''' është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.
 
== Gjeografia ==
Fshati Kalishtë ka një pozitë shumë të mirë gjeografike,duke theksuar këtu Liqenin i cili i jep një imazh relaksues Fshatit
 
== Demografia ==