Dallime mes rishikimeve të "18 Mars"

705 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
== Ngjarje ==
* [[1793]] - [[Betejë në Neerwinden|Beteja]] e dytë në [[Neerwinden]]
 
== Lindje ==
* [[1837]] - [[Grover Cleveland]], president amerikan
* [[1858]] - [[Rudolf Diesel]], konstruktor gjerman (vdiq më [[1913]])
* [[1877]] - [[Edgar Cayce]], psikiatër amerikan
* 1984 - Blerim Alhysa, Super Cun Tirons
* [[1951|1999]]-, Neni Alhysa me e mira e Partizonit <333
* < he se i them un ><Indriti>
1989--Luti (kush lut ...ai qe ta futi .... <genci>
* [[1970|1996]]- Julis Zhllima Super Cun Tirons
 
== Vdekje ==
* [[386]] - [[Shën Cirili i Jeruzalemit]], teolog dhe peshkop i Jeruzalemit
* [[1584]] - [[Ivan IV|Ivan IV i Tmerrshëm]], perandor i [[Rusia|Rusisë]] (lindi më [[1530]])
 
== Festa dhe përvjetore ==
* [[Aruba]] - Festa e Himnit dhe Flamurit
 
[[Kategoria:Mars]]
Anonymous user