Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/2015/13"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
* ... [[zymbyli]] është lulja më aromatike nga të gjitha lulet e pranverës dhe vaji i tij përdoret si përbërës i parfumeve ?
 
* ... forma elipsoide e tokës është marrë nga dy polet e saj Veriu dhe Jugu sepse forca e gravitetit që e kishte zbuluar shkencëtari anglez [[Isaac Newton]] ushtrohenushtrohet në të dy polet pra forca gravitacionale e veriut kundërvepron me forcën e gravitetit të jugut ose anasjelltas ?
 
* ... nëse e filloni ditën me një tas me drithëra apo me qull sipas shkencëtarëve mund t'i shtoni disa vite në jetën tuaj ?