Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/2015/13"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
* ... në vitin 1892 John Froelich ndërtoi traktorin e parë praktik me benzinë në Qarkun Clayton, [[Iowa]] , SHBA ?
 
* ... [[dafina (bimë)]] nxit humor të mirë , rregullon tretjen dhe zvogëlon rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare ?