Dallime mes rishikimeve të "FC Kevitan"

612 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
== Historia ==
 
Në ndeshjen e parë të tyre si skuadër, Kevitan mposhti me rezultatin 6–0 [[FC Eagles]].<ref>{{cite news|title=Kevitan nis me goleadë aventurën në Kategorinë e Tretë|url=http://supersport.al/artikull.php?id=29111|accessdate=8 Janar 2015|work=Super Sport Albania|date=21 Nëntor 2014}}</ref> Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Vlashi në minutën e 16, Mziu në minutën e 26 dhe 89, Pjetri në minutën e 70, Mehmeti tre minuta më vonë dhe Hyseni në minutën e 84.<ref>{{cite news|title=“Tenis” në Kategorinë e Tretë, spektakël dhe lumë golash|url=http://www.panorama-sport.com/kategoria-e-dyte/tenis-ne-kategorine-e-trete-spektakel-dhe-lume-golash/|accessdate=10 Janar 2015|work=Panorama Sport|date=22 Nëntor 2014}}</ref> Më 10 Shkurt 2015, klubi arriti një rezultat rekord në Kategorinë e Tretë duke mposhtur me rezultatin 15–0 kundër KS Flabinës, me Mziu-n i cili shënoi plot tetë gola.<ref>{{cite news|title=FC Kevitan 15–0 KS Flabina|url=http://fshf.org/garat/components/match.php?match_id=174781|accessdate=27 Mars 2015|work=FSHF.org|date=10 Shkurt 2015}}</ref><ref>{{cite news|title=Kevitan shpartallon Flabinën, Golemi fiton mes polemikave|url=http://www.panorama-sport.com/te-tjere/kevitan-shpartallon-flabinen-golemi-fiton-mes-polemikave/|accessdate=27 Mars 2015|work=Panorama Sport|date=11 Shkurt 2015}}</ref>
 
== Lojtarët ==