Ndryshimi mes inspektimeve të "Kali"

1 byte removed ,  5 vjet më parë
v
Redaktim i bukur
v
v (Redaktim i bukur)
[[Skeda:Horse 2005-08-06 (Cheval).jpg|256px|right|thumb|Kali]]
'''Kali''' (''Equus ferus caballus'') është një [[kafshë shtëpiake]] dhe [[kafshë njëthundrrake]]. Në vendet tona kali formohetfarmohet më shumë për shfrytëzim gjatë [[punë]]s në [[rajonet rurale]] si dhe për [[rekreacion]], ndërsa më pak për ushqim.
 
== Llojet e kuajve ==
* [[Kali Islandez]]
* [[Kali Italian për punë]]
* [[Lipizzaner]]
* Fatjon Elbasani
* [[Mangalarga Marchador]]
* [[Maremmano]]
1

edit