Ndryshimi mes inspektimeve të "Minareja"

4 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 63 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q48356 (translate me))
[[Skeda:Minaret Kocatepe.jpg|thumb|250px|Minareja (MosqueXhamia ofe KocatepeKoxhatepës in AnkaraAnkaraja / TurkeyTurqi)]]
'''Minareja''' është pjesa e ngritur në një lartësi të dalluar dhe të dukshme e [[xhamia|xhamisë]]. Kjo pjesë e gritur e cila njiohet si minare thekshëm dallohet nga pjesa tjetër e objektit të xhamisë duke bartur rolin e identifikuesit të objektit të caktuar si xhami, duke shikuar nga jasht objekti.
 
Anonymous user