Dallime mes rishikimeve të "Fëmija"

397 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
FEMIJERIA ESHTE FAZA ME E BUKUR NE JETE QE KALON NJERIU
[[Skeda:Kosovar Albanian children.jpg|thumb|Fëmijë shqiptarë]]
Një fëmijë është një [[qenie njerëzore]] në periudhën e saj zhvillimore ndërmjet lindjes dhe moshën e pjekurisë (që përfshin të ri-lindur [[Foshnja|foshnje]], fëmijë të vegjël ...).
 
Fëmija është gjithashtu një përshkrim të asaj prejardhje, [[gjenealogjik]] ose simbolike.
 
Fëmijë është edhe një shtet, fuqi kundër shtetit [[prind]], dhe rritur paraprake.
 
== Etimologjia ==