Dallime mes rishikimeve të "Isokrati"

2 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
Nga ky autorë janë ruajtur, pjesërisht jo në origjinal ; 21 ligjërata dhe 9 letra. Ligjëratat e tij janë të përpunuara artistikishtë, mirpo gjatësia e tyre të lodhë.
 
Isokrati në ligjëratat e tij përmendëpërmend [[Iliria Post|Ilirin]], ku më interesante është ligjërata për Filipin e II të Maqedonisë në të cilen bëhet fjalë për pushtimet e tij në pjesën Jugore të Ilirisë.
 
{{his-cung}}
25

edits