Dallime mes rishikimeve të "Isokrati"

3 bytes removed ,  7 vjet më parë
M.e.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(M.e.)
Nga ky autorë janë ruajtur, pjesërisht jo në origjinal ; 21 ligjërata dhe 9 letra. Ligjëratat e tij janë të përpunuara artistikishtë, mirpo gjatësia e tyre të lodhë.
 
Isokrati në ligjëratat e tij përmend [[Iliria PostIlirët|IlirinIlirine,]], ku më interesante është ligjërata për Filipin e II të Maqedonisë në të cilen bëhet fjalë për pushtimet e tij në pjesën Jugore të Ilirisë.
 
{{his-cung}}
25

edits