Dallime mes rishikimeve të "American History X"

v
Robot: Automated text replacement (-per +për )
v (robot Adding: hr:Generacija X (1998))
v (Robot: Automated text replacement (-per +për ))
 
== Përmbajtja ==
Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet perpër vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
 
 
12.976

edits