Ndryshimi mes inspektimeve të "7 Prill"

95 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 151 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2505 (translate me))
* [[1939]] - [[Shqipëria]] sulmohet nga [[Italia]] [[fashizmi|fashiste]].
* [[1946]] - [[KF Partizani]] luan ndeshjen e pare ne historine e tij.
* [[1948]] - Krijohet [[Organizata Botërore e Shëndetësisë]].
* [[1954]] - Kanali [[Walb Tv 10]] fillon transmetimin në [[Albany]] [[Georgia]].
* [[2011]] - [[Atifete Jahjaga]], zgjedhtzgjidhet presidente e Republikës së Kosovës.
 
== Lindje ==
* [[1924]] - [[At Zef Pllumi]], shkrimtar (V. [[2007]])
* [[1939]] - [[Vaçe Zela]], këngëtare (V. [[2014]])
* [[1944]] - [[Gerhard Schröder]], politikan gjerman, ish kryeministër i [[Gjermania|Gjermanisë]]
* [[1954]] - [[Jackie Chan]], aktor, regjisor, këngëtar dhe kaskader kinez