Dallime mes rishikimeve të "Bedri Gjinaj"

267 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
{{Biografia-Box
'''Bedri Gjinaj''', u lind më 21 maj [[1913]@ në [[Mitrovicë]], vdiq në maj të vitit [[1945]], është mësues dhe atdhetar i shquar shqiptar. <ref>Hajrizi H. Fazli, Bedri Gjinaj- mësues dhe atdhetar i shquar ( monografi), Libri Shkollor, Prishtinë 2014 ISBN 987-9951-07-997-6, faqe 242.</ref>
|Emri Mbiemri = Bedri Gjinaj<br />([[1913]] - [[1945]])
|FOTO = [[]]
|Emri = Bedri
|Mbiemri = Gjinaj
|Emri Alt =
|Prof = mësues
|DL = [[21 maj|21 maj]], [[1913]]
|VL = [[Mitrovicë]], [[Kosovë]]
|DV = [[1945]]
|VV =
|Nacion = shqiptar
|}}
 
 
'''Bedri Gjinaj''', u lind më 21 maj [[1913]@] në [[Mitrovicë]], vdiq në maj të vitit [[1945]], është mësues dhe atdhetar i shquar shqiptar. <ref>Hajrizi H. Fazli, Bedri Gjinaj- mësues dhe atdhetar i shquar ( monografi), Libri Shkollor, Prishtinë 2014 ISBN 987-9951-07-997-6, faqe 242.</ref>