Dallime mes rishikimeve të "Bedri Gjinaj"

4 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
 
 
'''Bedri Gjinaj''', ([[21 maj]] [[1913]], [[Mitrovicë]], - maj [[1945]]), ka qenë mësues dhe atdhetar i shquar shqiptar. <ref>Hajrizi H. Fazli, Bedri Gjinaj- mësues dhe atdhetar i shquar ( monografi), Libri Shkollor, Prishtinë 2014 ISBN 987-9951-07-997-6, faqe 242.</ref>