Dallime mes rishikimeve të "Bedri Gjinaj"

17 bytes added ,  7 vjet më parë
intewiki
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(ref.)
(intewiki)
 
==Dekorata==
Bedri Gjinaj është në mesin e e mësuesëve të dekoruar nga Presidenti Ii Shqipërisë, [[Sali Berisha|Dr. Sali Berisha]], me Dekretin Nr. 811. Dt. 11 prill 1994, me motivacion se hapën ose shërbyen në shkollat shqipe në Shqipërinë veriore e Lindore jashtë kufijve politik të viti 1913 të Shtetit Shqiptar në vitet 1941-1944.<ref>Hajrizi H. Fazli (2014), ''Bedri Gjinaj- mësues dhe atdhetar i shquar ( monografi)'', Libri Shkollor, Prishtinë [[Special:BookSources/9879951079976|ISBN 987-9951-07-997-6]] faqe 411.</ref>
==Referenca==
<references />