Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/2015/16"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: 120px|thumb|Aleksandër Moisiu ... të premten, të shtunën dhe të dielën në teatrin "Aleksandër Moisiu" Durrës ora 19:00 do të shfa...)
 
... të premten, të shtunën dhe të dielën në teatrin "[[Aleksandër Moisiu]]" Durrës ora 19:00 do të shfaqet komedia "Martesa" - 5 lojëra gazmore nga Anton P. Çehov me regji nga Driada Dervishi dhe me aktorët: Sanie Hoti, Moza Marjanaku, Adelina Muça, Xhejni Fama, Amos Zaharia, Marsel Rupi, Ervin Doko, Suela Bako, Vilma Hodo, Eralda Çaushi ?
 
... [[shqipja]] do të jetë e pranishme në website Youtube ndër 15 gjuhët e reja sipas mbështetjes së Google ?
 
... pikturat e artistit Rexhep Goçit që do të ekspozohen në Zürich 18 prill 2015 në sallën e Bibliotekës Pestalozz kanë për motiv elementin kombëtar për gjatë shekujve ku reflektohet metamorfoza që simbolizon jetën bashkëkohore e që më së miri e gjejmë në [[Skënderbeu]] , Doruntina , Kështjella ?