Dallime mes rishikimeve të "Humori"

10 bytes added ,  14 vjet më parë
v
Robot: Automated text replacement (- eshte + është )
v (Robot: Automated text replacement (-cdo +çdo))
v (Robot: Automated text replacement (- eshte + është ))
==Thënie mbi humorin==
 
* "''Humori eshteështë nje prani ne bote - si [[hijeshia]] - dhe shkelqen mbi sejcilin." [[Garrison Keillor]]
 
* "''Une kam nje ndjenje te mprehte te qesharakes, por jo ndjenje humori." [[Edward Albee]]
 
* "''[[Gazi (humor)|Gazi]] eshteështë si nje shkrepje vetëtime, qe shperthen mes nje reje te erret, dhe xixellon për nje çast; hareja mban nje lloj dite-shkelqimi ne mendje, dhe e mbush ate me nje qetesi te vazhdueshme dhe te perhershme." [[Joseph Addison]]
 
* "''Sekreti i humorit eshteështë befasia''." [[Aristoteli]]
 
* "''Mes atyre qe pelqej ose admiroj, nuk mund te gjej emerues te perbashket, por midis atyre qe dua, mundem: te gjithe ata qe me bejne te qesh." '''W. H. Auden'''
 
* "''Perfytyrimi i eshteështë dhene njeriut për te shperblyer ate qe ai nuk eshte, dhe ndjenja e humorit për ta ngushelluar për ate cfare ai eshte." [[Francis Bacon]]
 
* "''Nje njeri pa ndjenjen e humorit eshteështë si nje qerre pa kercim - troshitje nga çdo guralec ne rruge." [[Henry Ward Beecher]]
 
* "''Ne nuk i nderojme kurre ata qe na zbavisin ne, megjithse ne mund te buzeqeshim me fuqite e tyre qesharake." '''Marguerite Gardiner, Kontesha e Blesingtonit'''
12.976

edits