Ndryshimi mes inspektimeve të "Kajro"

1.061 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: arz:القاهره is a featured article; Ndryshime kozmetike)
{{Qytet (Egjipti)
[[Skeda:View from Cairo Tower 31march2007.jpg|thmb|right|300px]]
|Qyteti = Kajro
[[Skeda:Eg-map.png|right|thumb|300px]]
|Emri Arabisht = القاهرة, al-Qāhirah
|Nofka = Qyteti i njëmijë minareve
|Moto =
|Flamuri_figura = Flag of Cairo.svg
|Flamuri_artikulli = Flamuri i Kajros
|Stema_figura =
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
[[Skeda:|Pamje = View from Cairo Tower 31march2007.jpg|thmb|right|300px]]
 
<!--Administrimi territorial-->
|Guvernorati =[[Guvernoratet e Egjiptit|Kajro]]
|Kryetari =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 528
|Popullsia = <small>(2011)</small> 10.230.350
|Dendësia = 19.376
 
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia =
|Vendasit =
|Themelimi =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Zona Kohore =
|Faqja Zyrtare = [http://www.cairo.gov.eg/ www.cairo.gov.eg]
 
|harta = Egjipti
| gjer_g=30 | gjer_m=3 | gjer_s=0 |gjer_dr=N
| gjat_g=31 | gjat_m=14 | gjat_s=0 |gjat_dr=E
}}
 
'''Kajro''' ose '''Kairo''' ([[gjuha arabe|arabisht]] القاهرة/ al-Qāhirah) është kryeqyteti i [[Egjipti]]t .
 
[[Kategoria:Egjipt]]
[[Kategoria:Kryeqytete të botës]]
[[Kategoria:Kryeqytete të Afrikës]]
 
[[Kategoria:Qytete në Egjipt]]
{{Link FA|arz}}