Ndryshimi mes inspektimeve të "Gëzim Myshketa"

177 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Recital Lirik në Japoni dhe Berlin.
 
=== IMPENJIME ===
 
Planet e tij të ardhshme përfshijnë :
Gëzim Myshketa është i ftuar si Bariton i Parë në Operën e Shtetit të Landit (Baden Württemberg) Stuttgart -Gjermani dhe për stinët lirike 2015/16/17/18 do të jetë protagonist në Operat "PURITANI" ,"ONEGIN", "CARMEN", "BALLO IN MASCHERA", "BOHEME", "FAUST", "FALSTAFF".
 
 
=== ÇMIME ===
 
*Fitues i Konkursit Ndërkombëtar Europian As.Li.Co 2006
*Finalist i Konkursit Ndërkombëtar "Francisco Vinjas" Barcelonë 2011.
 
 
=== REPERTORI ===
 
(role të debutuara)
 
"I Pagliacci " ( Silvio )
 
 
=== DISKOGRAFIA ===
 
"MUSICA SACRA" G. Paisiello
 
 
 
=== Referenca ===
* [[http://www.bksh.al/adlib/scripts/wwwopac.exe?&DATABASE=catalo&OPAC_URL=/adlib/beginner/index_al.html&LANGUAGE=1&lp=Myshketa,+Gezim&LIMIT=0]]