Dallime mes rishikimeve të "Goja"

158 bytes removed ,  7 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
 
 
*
=== Aksioni Kimik ===
 
Ben transformimin e:
* 1-Karbohidrateve -->>ne Sheqer
 
* 2-proteinat -->ne aminoacidi
 
* 3-trigliceridi --> ne acid yndyror dhe glicerolo
 
=== Nga goja ne stomak ===
Anonymous user