Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/2015/18"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Lorenzo Costa 001.jpg|thumb|130px|Lorenzo Costa 001|Argonautët e Lorenzo Costa]]
 
* ... kur u krijua miti për [[Argonautët]] nuk dihejkujtohej se prej Danubit asnjë degë nuk çonshpie në detin Adriatik kështupor anija Argos pa vështirësi hyri nga Istria hyri në Detin Ilir dhe vijoi lundrimin nëpër lumin Eridan sot lumi Po ?