Ndryshimi mes inspektimeve të "Republika Jugafrikane"

v
All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|af}} (2) using AWB (10903)
v (All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|af}} (2) using AWB (10903))
# [[Northern Cape Province|Northern Cape]] ([[Kimberley, South Africa|Kimberley]])
# [[Eastern Cape Province|Eastern Cape]] ([[Bisho]])
# [[KwaZulu-Natal Province|KwaZulu-Natal]] ([[Pietermaritzburg]]¹¹)
# [[Free State Province|Free State]] ([[Bloemfontein]])
# [[North West Province|North West]] ([[Mafikeng]])
# [[Mpumalanga Province|Mpumalanga]] ([[Nelspruit]])
# [[Limpopo Province|Limpopo]] ([[Polokwane]])
* '''¹¹:''' Pietermaritzburg dhe [[Ulundi]] ishin kryeqytete të KwaZulu-Natal gjatë viteve [[1994]]–[[2004]].
 
Sot qytetet kryesore janë:
[[Kategoria:Afrikë Jugore]]
[[Kategoria:Shtete]]
 
{{Link FA|af}}
{{Link FA|de}}