Dallime mes rishikimeve të "Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Klodiana Spahiu)
v
Lisa e '''deputetëve të legjislaturës XVIII''' të [[Kuvendi i Shqipërisë|Kuvendit]] të [[Shqipëria|Republikës së Shqipërisë]], vitet 2013-2017.
Deputetët e Legjislaturës XVIII 2013-2017.
 
== Deputetët ==
* [[Partia Demokratike e Shqipërisë|Partia Demokratike]]
 
*=== [[Partia Demokratike e Shqipërisë|Partia Demokratike]] ===
# [[Albina Deda]]
# [[Aldo Bumçi]]
# [[Voltana Ademi]]
 
*=== [[Partia Socialiste e Shqipërisë|Partia Socialiste]] ===
# Adelina Rista (<small>zëvendësoi Eglantina Gjermenin</small>)
# Alfred Peza
# Ylli Ziçishti
 
*=== [[Lëvizja Socialiste për Integrim]] ===
 
* [[Lëvizja Socialiste për Integrim]]
# Agron Çela
# Bujar Derveni (<small>zëvendësoi Edmond Panaritin, që zëvendësoi Ermira Koçin, që zëvendësoi Klodjana Pashkajn, që zëvendësoi Merita Kuçin, që zëvendësoi Silvana Maksutin, që zëvendësoi Lefter Kokën</small>)
# Vangjel Tavo
 
*=== [[Partia Republikane e Shqipërisë|Partia Republikane]] ===
# [[Agron Duka]]
# [[Fatmir Mediu]]
# [[Ylli Shehu]]
 
*=== [[Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet]] ===
# [[Aqif Rakipi]]
# [[Dashamir Tahiri]]
# [[Shpëtim Idrizi]] (<small> ishte deputet i Partisë Demokratike</small>)
# [[Tahir Muhedini]]
 
== Shiko dhe ==
* [[Lista e deputetëve të Legjislaturës VI të Kuvendit të Shqipërisë]]
* [[Lista e deputetëve të Legjislaturës VII të Kuvendit të Shqipërisë]]