Ndryshimi mes inspektimeve të "Atomi"

88 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Lidhje të jashtme: All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|bg}} using AWB (10903))
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
 
Meqenese atomet jane grimca shume te imeta ,masat e tyre nuk mund te maten me peshore. Peshoret me sakta jane peshoret e kuarcit qe kane njesi te renditi nano 10 ne fuqi -9 . Per kete arsye duhet te perdoret nje njesi e pershtatshme per matjen e tyre.
Per kete arsye duhet te perdoret nje njesi e pershtatshme per matjen e tyre.
 
 
 
== Shiko dhe këtë ==
Anonymous user