Ndryshimi mes inspektimeve të "13 Maj"

198 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
* [[1619]] - Politikani [[Holanda|Holandez]] [[Johan van Oldenbarnevelt]] ekzekutohet në [[Hagë]] pasi ishte akuzuar për tradhti.
* [[1648]] - Përfundoi ndërtimi i [[Red Fort]] në [[Delhi]].
* [[1990]] — Në ççZagreb@@, në stadiumin ççMaksimir@@, në ndeshjen futbollistike ndërmjet „Dinamos“ dhe „Crvena zvezdës“ së Beogradit ndodhi një përleshle e përgjakshme.
 
== Lindje ==
* [[1842]] – [[Arthur Sullivan]], kompozitor dhe dirigjnt anglez