Ndryshimi mes inspektimeve të "Diskutim:Princesha Argjiro"

(fola per princeshen argjiro dhe foshnjen e saj)
Princesha argjiro qe ishte nje princesh shum e bukur u mbyt per shkak te turqve.Kur Argjiroja po luftonte me Turqit Qytiti ku ajo ishte princesh u rrethua dhe keshtu ajo e dinte se turiqt do ta vrisnin dhe per kete ajo u hesh nga pika me e lart e kulles me gjith foshnjen e saj.Princesha Argjiro vdiq dhe per foshnjen e vet legjenda thot se kishte ren ne humner dhe nje gur kishte menduar se ajo foshnje ishte gjall dhe qe guri foshnjen te mekoj ai qumsht zuri te pikoj.
Ky ishte diskutimi rreth princeshes argjiro shresoj qe ju peqeu.
 
== Permbledhja e librit ==
 
princeshes i kishte vdekur burri dhe roja e pallatit e dashuronte princeshen.Ishte ai qe ua hapi portat turqeve ne shkembimin e nje shume te madhe parash dhe qe te mos ta vrisnin princeshen.Turqit e pranuan marreveshjen dhe ai ua hapi portat ne agim...
Por princesha per te mos rene e gjalle ne duart e turqeve u hodh nga maja me e larte e kulles bashke me foshnjen e vet
 
 
Ky liber tregon se dhe vdekja e ka nje fitore...................................--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.210|79.106.109.210]] 13 Maj 2015 14:10 (CEST)
Anonymous user